Cemal Can - DoktorTakvimi.com

Makaleler

Gelidonya Psikolojik Danışmanlık Merkezi
22 Mart
GELİDONYA PSİKOLOJİ

Çift terapisi üzerine

Uzman Psikolog Cemal Can

Çift terapisi pek çok kişi için etkili olmakla birlikte çiftlerin önemli bir kısmı bundan fayda görmektedir. Ortak faktörlerin belirlenmesi, farklı yöntemlerin entegre edilmesi ve ilerlemenin izlenmesi dahil olmak üzere çeşitli yaklaşımlar, çift terapisinin etkinliğini arttırmayı amaçlamaktadır.

Devamını Oku
15 Şubat
GELİDONYA PSİKOLOJİ

Theraplay nedir?

Çocuk Gelişim Uzmanı Habibe Can

Theraplay, çocuk ve ebeveyn arasındaki duygusal bağın güçlendirilmesini amaçlayan bir terapi yöntemidir. Bu terapi, çocukların duygusal güvenlik, bağlanma ve sosyal becerilerini artırmak için kullanılan oyun temelli bir yaklaşımdır.

Devamını Oku
11 Şubat
GELİDONYA PSİKOLOJİ

Romantik ilişkilerin önemi ve nasıl geliştirilebileceği üzerine

Uzman Psikolog Cemal Can

İnsanların yaşamlarında önemli bir yer tutan romantik ilişkiler, kişisel ve duygusal gelişimimiz için kritik bir rol oynamaktadır. Bu ilişkiler, bireyler arasında bağlılık, sevgi, saygı ve destek gibi temel unsurları içerir.

Devamını Oku
5 Şubat
GELİDONYA PSİKOLOJİ

Tekrarlama zorlantısının ı̇lı̇şkı̇lerı̇mı̇z üzerı̇ne etkı̇sı̇

Psikolog Öyküm Uygan

Freud'un tekrarlama zorlantısı kavramı, bireylerin çoğunlukla geçmişlerindeki çözülmemiş sorunlardan kaynaklanan davranış veya olay kalıplarını bilinçsizce tekrarladıklarını öne sürmektedir. Bu kavram, romantik ilişkilere uygulandığında bireylerin aşk yaşamlarında tekrarlayan bazı davranış veya dinamiklere ışık tutabilir.

Devamını Oku